Prvé háranie

posted in: Kokrí blog, Nezaradené | 1

Tak a máme to naše prvé háranie hádam koncom týždňa konečne za sebou. Veta, ktorá mi chodí hlavou už od pondelka.. 

Naša Fudge začala prvý krát hárať vo veku 10 mesiacov. Bývajúc s dvoma chlapmi, si viete asi dobre predstaviť reakcie všetkých troch, keď som malej dala háracie gaťky a zvyšku osadenstva začala vysvetlovať, ako budeme nasledovné 2-3 týždne fungovať. Po úvodnom predslove a zodpovedaní ujastňujúcich otázok (áno, náš kokeršpaniel bude mať teraz naozaj gaťky; áno, bude v nich vložka; áno, takto sa to vážne robí; nie, nie som padlá na hlavu,..) sa obaja tvárili mierne v šoku, ale uzrozumení so situáciou. Ja, spokojná so svojími učiteľskými vlohami, som sa vybrala demonštratívne venčiť.

Mimochodom, háracie gaťky sa používajú aj preto, že hárajúca fenka špiní nie len na okolie, ale aj na seba. A to by ste neverili ako to na dlhosrstom plemene, už po pár hodinách, smrdí.

Prvé háranie, prvý týždeň

Malá sa vonku rozhodla nevenčiť, ale držať do poslednej chvíle a medzi tým poňuchať všetko čo len ide. A to ju vždy beriem von na minimálne pól hodinu, len aby Ste si nemysleli, že ideme štýlom vycikať sa a domov. A takto to ostalo na ďalšie tri týždne.

Po príchode domov som dostala ešte dve ujisťujúce otázky, ktoré moje učiteľské sebavedomie zasa trochu podlomili. A tá vložka, tú treba meniť?! spýtal sa prvý vydesenec. A von, von chodí teda bez gatiek?? znelo hneď v zápätí.

Prvé háranie, druhý týždeň

Naše prvé háranie pokračovalo po prvotnom, rýchlo vyliečenom šoku na stranách všetkých zúčastnených, prvé dva týždne veľmi pokojne. Všetko sa to hromadilo na ten posledný

Teda, celkom pokojne, pokiaľ nerátame ten deň, kedy náš koker zistil, že keď vie vložku z gatiek vybrať panička, viem to aj ja! Takže, to sme mali deň, kedy tam to vnútro vydržalo sotva hodinu. Spotrebovali sme teda balíček vložiek za 14 hodín a ja som si požičala trpezlivosť aj z nasledujúceho mesiaca. Celkom rýchlo sa mi ale počas spánku znova dobyla, raz darmo, na tie dve dlhé uši a guľaté oči sa viac ako 60 sekúnd hnevať aj tak neviem. A 60 sekúnd, to sa dá predýchať s troškou cviku celkom jednoducho

Prvé háranie, tretí týždeň,

šok číslo jeden:

Fudge sa rozhodla znova nepiť z misky. Tak hold, pijeme len z bidetu. Keď raz voda netečie, tak očividne nestojí za pozornosť.

Šok číslo dva:

Slnko si povedalo, že ak sa tento august neugrilujeme za živa, tak asi ani žiaden iný. Keďže prístrešok vonku na trávnatej nie je ploche žiaden, venčenie sa stalo peklom, bez rozdielu na tom, na ktorej strane vodítka sa nachádzaš. Po troch minútach ten chlpatejší koniec vodítka ťahal dnu. Takže, keď sme za 2.5 minúty nestihli všetko dôležité poňuchať, aby sme potom mohli cikať, šli sme domov bez cikania, a o hodinu sme to skúšali znova..

Číslo tri:

Fudge začala ovulovať. Čo síce znamená, že krvácanie sa takmer zastavilo (našej spotrebe vložiek sa uľavilo,  a aj mne, lebo už na mňa v potravinách predavačka pozerala veľmi pobavene, keď som každé ráno kupovala 3 kroasanty, jedno mlieko, a jeden balíček vložiek), ale poćas ovulácie sa fenka stáva magnetom pre všetkých psov na okolí. Takže, aj keby sme za 2.5 minúty stihli všetko dôležité poňuchať, aby sme potom mohli cikať, do 5 sekúnd od vyjdenia z vchodu bol pri nás susedov pes a celú cestu bol tak otravný, že sme šli domov bez cikania, a o hodinu sme šli za susedom, nech si ho na 15 minút chytí, a my sme to skúšali znova.. A aby sme to nemali úplne jednoduché, poobede sa tam prichmolil ešte ďalši pes z inej časti mesta a rozhodol kempoval pred naším výjazdom z vnútrobloku ďalšie 3 dni.

Štyri:

Náš koker bol po prvom takomto dni tak zdeprimovaný, že sa rozhodla cikať doma do gatiek. A tak sme išli von, .. , šli domov bez cikania a doma cikali do gatiek. Aké super riešenie situácie? vytešoval sa spolubývajúci, a ja som len prala a sušila, a prvý deň v tomto mesiaci ďakovala za to, že je na balkóne toľko slnka.

5:

Začali nám búrať budovu pred oknami. Vetranie oknami a balkónom sa teda stalo nemožné, šup teda oprášiť ohrádku, čo sme používali keď malá ostávala sama doma ako nevyspitateľne šteniatko, a šup s ňou do dverí. Vetrali sme teda cez vchodové dvere. Susedov pes to samozrejme rýchlo zistil, a rozhodol sa kempovať priamo tam. Vsťahy so susedmi máme našťastie veľmi dobré, sme asi jediní v celom meste, ktorí po svojom psovi odpratávajú exkrementy, tak možno aj preto, takže vždy stačil jeden telefonát, alebo klopnutie, a psa si na dobu nášho venčenia podržali. Nie vždy však boli doma a ešte stále tam bol ten druhý, na konci ulice. Pre istotu, chápete.

A keďže na tomto svete je všetko len dočasu, dnes ráno sme šli venčiť (ešte pred úpekom, vo veľmi atraktívnom čase 7:30 (v Taliansku ešte o tom čase všetko tuho spí) ) a susedov pes sa od nás odpojil v polovičke vychádzky Prvá hodinová vychádzka za posledných 7 dní, ktorú sme absolvovali za denného svetla, život môže začať

Na článok aj obrázky sa vzťahuje plný © Ellyris. Tento originál článok je možné kopírovať výhradne so súhlasom majiteľa s priznaním kopyrightu a linkom na tento originál článok. V prípade záujmu nás kontaktujte mailom.

One Response

  1. […] sme mali falošnú graviditu hneď po prvom háraní u oboch feniek. Pseudogravidita, ak začne, tak začne cca 2 týždne po háraní. Principiálne […]

Leave a Reply