Kto je koker v núdzi

Pár krát sme sa už stretli s otázkou, prečo venujeme toľko pozornosti kokrom v núdzi, prečo sa viac nevenujeme otázkam týkajúcich sa plemena a kto to vlastne ten koker v núdzi je.

Samozrejme, táto stránka je o plemene anglický kokeršpaniel a o tom, ako s plemenom žiť život šťastný a zdravý. Rátame v budúcnosti aj s chovateľskými článkami. Pracujeme systematicky na vytváraní nových článkov, ktoré, ale chceme, aby mali svoju hodnotu a vždy pre Vás/Teba, čitatela, prínos. Príprava takéhoto článku, s mnohokrát aj konzultáciami a fotodokumentáciou, trvá aj 7 hodín. Ale kokríci v núdzi sú tí, ktorí potrebujú pomoc hneď, tu a teraz. Preto sa pracuje na nových článkoch až vtedy, keď je naša databáza koker v núdzi aktuálna. Lebo kokríci v núdzi sú tie, ktoré potrebuju pomoc na prvom mieste

Koker v núdzi

Pokiaľ je psík bez papierov a ešte k tomu aj nájdený/darovaný/vyhodený, je veľmi ťažko povedať, aké percento kokeršpaniela v sebe má. Často psíkov osobne nevidíme a preto vychádzame len z fotodokumentácie, ktorá je nám poskytnutá. Pokiaľ chce mať človek čistokrvného kokeršpaniela, anglického alebo amerického, musí si ho kúpiť s papiermi od zodpovednej chovateľskej stanice registrovanej FCI.

Preto, koker v núdzi je na týchto stránkach označovaný ako “kokeršpaniel” bez ohľadu na pôvod a v tomto prípade, na rozdiel od kokeršpanielov s PPk nemu rodokmeň na 99 percent nie je. Avšak, na 99 percent psíky odchádzajú začipované (a čip je správne registrovaný), zdravotne ošetrenené, kastrované  a 100 percent vďačné A o to predsa všetkým ide.

Kde adoptovať kokeršpaniela?

Ak Ste sa rozhodli pre adopciu, pomoc, alebo dočasnú opateru, za všetkých kokrov v núdzi a dobrovoľníkov, čo sa o nich starajú, Vám ďakujeme Nájsť ich môžete v našej sekcii kokeršpaniel bez PP, na tejto českej facebook stránke Kokr v nouzi, alebo v nasledujúcej facebook skupine Kokeršpaniel v núdzi (ich web stránka je už plne presunutá na predchádzajúci facebook link).

Ďakujeme, že pomáhate pomáhať!