Agility rekreačne, zn. v kuchyni (DIY kartónové prekážky)

posted in: Blog, Kokrí blog | 0

Kedže sa nám víkend schyluje vždy nedeľou ku koncu a mne sa podarilo ho zázračne preflákať tentokrát, chcelo to na pocit satisfakcie (a ten lepší život) niečo s rýchlym (ideálne hmatateľným) výsledkom.

Koniec minulého týždňa sa niesol v znamení nedospatých  (a to občas riadne podpásových) budíčkov (o 6:30 !! ), o ktoré sa mi šteňúch pravideľne a  láskou stará. Táto zmes kruhov pod očami a vyškereného čuda pred nosom viedla k myšlienke zúžitkovať aspoň pár z tých krabíc, v ktorých nám z nemecka posielajú všetko to, čo si objednáme. No a na čo iné, ako na provizórne kitchen-friendly agility prekážky! Rýchle a jednoduché, ale bezpečné len pre začiatočníkov malého vzrastu (áno, aj tak budem všetkých stále presviedčať, že koker je stredne veľké plemeno.).

Na výrobu týchto podivných agility vecí (aka: DIY kartónové prekážky) potrebujeme:

  • nožnice a/alebo orezávač
  • hrubú lepiacu pásku (ideálne kobercovú)
  • kartónové krabice (v počte kus na prekážku a ideálne rôznych rozmerov)

KRUH: Naša historicky prvá, čuduj sa svete boyfriendom vyrobená (!), prekážka. Použitá bola krabica rozmerov 60*60*5 cm. Do stredu krabice vyrežeme šetrne z oboch strán rovnakoveľké kruhové placky a .. je to. Kruhové placky si odložíme ako podperu na TUNEL. Vzhľadom k tomu, že by šteňa kokeršpaniela vo veku 5 mesiacov skákať moc ešte nemalo (citujem slová klasika “..ale vystvetlite to tomu nášmu”), je prekážka upevnená na zemi. Podstavec (v podobe ďaľšej krabice), sme nechali s pokojným svedomím (a s mojím obľúbeným mottom “Budeme riešiť, keď to bude aktuálne.” na inokedy.

TUNEL: Použitá bola krabica rozmerov 70*50*50 cm. Bočnú stenu z jednej strany vyrežeme úplne. Bočnú stenu z druhej strany vyklopíme a na jej vrch nalepíme zrkadlovo vyrezanú prvú. Všetko k sebe poriadne zlepíme a skúsime sa TUNEL postaviť. Urobíme všetko preto, aby sa boyfriend nesnažil šteňa kokeršpaniela motivovať názornou ukážkou, no a keď zlyháme, kruhové placky pricapíme tiež na strany, v ktorých sa tunel prehýba, ako podperu.

HORE HORE: Pri tretej sme podvádzali úplne, uznávam. Schody medzi chodbou a kuchyňou sme z kartónu nerobili, len sme na ne položili niekoľkovrstvovú spevnenú kratónovú dosku a tešili sa.

Prvá časť prekážok prežila hodinovú testovaciu skúšku (gratulovať môžete v komentoch!). Dekorovanie a jasanie nad úspechom sme odložili ešte o pár týždňov, kedy budeme vedieť definitívne povedať, či je naše šteňa kokeršpaniela naozaj stotožnené s týmto nápadom. Je možné, že odpoveď budeme vedieť už zajtra, ale pre každý prípad – bola to sranda a svoj účel na dnes to splnilo. Odkazuje aj šteňa kokeršpaniela poctivo chrniace pod stoličkou.